Cykl turniejów Energa CUP 2019 za nami !!!

Za nami dni pełne wrażeń! A wszystko za sprawą Cyklu turniejów ENERGA CUP 2019.  Zawody zorganizowane zostały przez Szkółkę Piłkarską Pcimianki w ramach umowy sponsorskiej z jedną z czterech największych spółek energetycznych w Polsce – Grupą Energa SA💚💜💪Podczas całego turnieju najmłodsi adepci piłki nożnej zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zdobywając kolejne cenne doświadczenie piłkarskie. Rozgrywki odbyły się w świetnej atmosferze oraz sportowej rywalizacji. Tym razem dzieki wsparciu Grupy Energa rywalizowaliśmy w czterech turniejach, w następujących rocznikach: 2013, 2012, 2011 i 2010.

Trzecią Edycję Turnieju pod hasłem ENERGA CUP 2019 zakończyliśmy w sobotnie przedpołudnie w kategorii Skrzat. Turniej jak zwykle cieszył się sporą frekwencją zarówno wśród Młodych Zawodników jak i ich Rodziców, którzy potrafili wcielić się w rolę kibiców. W sobotnie przedpołudnie piłkarskie zmagania rozpoczęli najmłodsi adepci futbolu w naszej Szkółce Piłkarskiej – Chłopcy z roczniak 2013 oraz 2014. Spisali się oni świetnie wygrywając 4 spotkania, jedne remisując. W jednym ulegli zaledwie jedną bramką❤️🖤. Przypominamy, że do tej grupy wciąż można jeszcze dołączyć w ramach prowadzonego aktualnie naboru uzupełniającego. W turnieju rocznika 2013/14 udział wzięło 7 drużn – AP Wieliczka, AP CANPACK Okocimski Brzesko, Karpaty Siepraw, AP Radziszowianka, KS Dalin Myślenice, Lubomir Wisniowa oraz gospodarz imprezy – Szkólka Piłkarska Pcimianka.

W drugiej kolejności do rywalizacji w turnieju z cyklu Energa CUP 2019 stanęli zawodnicy z kategorii młodszego żaka – chłopcy z rocznika 2012. W turnieju wzięło udział 8 drużyn: Cracovia, AP Wieliczka, Jordan Jordanów, KS Dalin, Gościbia Sułkowice, Zenit Kasinka Mała, Karpaty Siepraw i gospodarz turnieju – Szkółka Piłkarska Pcimianka❤️🖤Najlepszą drużyną w całym turnieju okazał się Dalin Myślenice, który wyprzedził Cracovię Kraków i Zenit Kasinka Mała. Nasza drużyna niestety nie przebrnęła eliminacji grupowych, jednak spotkania były bardzo wyrównane, w pierwszym podopieczni Damiana Nieckuli najpierw zremisowali z Gościbią Sułkowice 1:1, a następnie ulegli 0:1 drużynie Jordana Jordanów. Podobnie jak w młodszej kategorii najmłodsi zawodnicy mogli liczyć na ciepły posiłek, oraz pamiątkowy medal. Najlepsi zawodnicy wyróżnieni zostali statuetką w 4 kategoriach: najlepszy bramkarz turnieju, najlepszy obrońca, król strzelców oraz MVP turnieju. Pierwsze trzy drużyny otrzymały pamiątkowy dyplom i puchar.

W niedzielne przedpołudnie w ramach Cyklu Turniejów Energa CUP 2019 do rywalizacji stanęli chłopcy kategorii Żaka Starszego – zawodnicy z rocznika 2011. W turnieju wzięło udział 8 drużyn: AP Radziszowianka, Mordarka, Raba Dobczyce, Orliki Myślenice, Karpaty Siepraw, Płomień Limanowa, Gościbia Sułkowice i gospodarz turnieju – Szkółka Piłkarska Pcimianka❤️🖤Najlepszą drużyną w całym turnieju okazały się Karpaty Siepraw. Drugie miejsce przypadło Orlikom Myślenice, a najniższy stopień podium dla Czarno – Czerwonych. Drużyna prowadzona przez trenera Damiana Nieckuli w całym turnieju grała najładniej dla oka, jednak w półfinale w wyniku błędów przegrywał 2:0. Na 2 minuty przed końcem po dwóch celnych trafiniach Wojciecha Sraga Pcimianka zasłużenie doprowadziła do remisu. W jednej z ostatnich akcji spotkania Orzeł trafił po szybko rozegranym rzucie różnym i to zawodnicy z Myślenic zagrali w finale. Naszej drużynie przyszło wystąpić w finale pocieszenia, który Czarno – Czerwoni wygrali z Gościbia Sułkowice 1:0.

W niedzielne popołudnie w ramach Cyklu Turniejów Energa CUP 2019 do rywalizacji stanęli chłopcy kategorii Orlika Młodszego – zawodnicy z rocznika 2010. Był to ostatni turniej naszego cyklu, w któym wystąpiłko równiez 8 solidnych zespołów: Akademia Piłkarska Wieliczka, AM Cracovia, Szkoła Futbolu Staniątki, Wierchy Rabka Zdrój, Płomień Limanowa, Jubilit Izdebnik, Karpaty Siepraw oraz gospodarz turnieju – Szkółka Piłkarska Pcimianka❤️🖤W tej kategorii wiekowej gospodarz zawodów okazał się mało gościnny❤️🖤. Podopieczni trenera Damiana Nieckuli wygrali wszystkie spotkania zajmując 1 lokatę, choć w finale dopiero po rzutach karnych. Czarno – Czerwoni grali bardzo dobrą piłkę w całym turnieju, jedynie Karpaty Siepraw potrafiły na tyle szczelnie bronić, że finał musiały roztrzygnąć rzuty karne. Wynik choćby z półfinału z Cracovią 5:0 dla Pcimianki świadczy o sporych umiejętnosciach naszej drużyny. Kto nie był świadkiem tego spektaklu może żałować! Doborowa obsada zapewniła chwile niezapomnianych emocji. W meczach nie zabrakło dramaturgii, pięknych bramek oraz spektakularnych interwencji bramkarskich.

Podobnie jak w pozostałych trzech kategoriach wiekowych chłopcy mogli liczyć na ciepły posiłek, oraz pamiątkowy medal. Najlepsi zawodnicy wyróżnieni zostali statuetką w 4 kategoriach, a pierwsze trzy drużyny otrzymały pamiątkowy dyplom i puchar. Za Energetyczne wsparcie dziękujemy Grupie Energa SA, głównemu Sponsorowi Cyklu Turniejów Energa CUP 2019💚💜🤝

Mocy dostarcza nam:

Oficjalny Sponsor Klubu Sportowego Pcimianki Pcim