Mamy Srebrny Certyfikat !!!

Poznaliśmy Szkółki Piłkarskie w Polsce, które zostały odznaczone Certyfikatem PZPN. Cały proces trwał prawie 6 miesięcy, począwszy od złożenia wniosku. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 prawidłowo wypełnionych formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno – prawne spełniły 694 podmioty, w tym 79 z województwa małopolskiego i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku. Spośród 79 szkółek piłkarskich w naszym województwie 25 z nich otrzymało certyfikat złoty, 14 srebrny i 40 certyfikatów przyznano na poziomie brązowym. 

Naszą Szkółkę zdecydowaliśmy się certyfikować na poziom srebrny. Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. Od samego początku spędziliśmy sporo czasu na przygotowaniach. Kryteria do spełnienia na poziom srebrny są bardzo wymagające. Wszystko jednak poszło zgodnie z planem.

Spośród 144 szkółek piłkarskich na poziomie srebrnym ostatecznie uplasowaliśmy się na bardzo wysokim miejscu w rankingu ogólnopolskim, bo na 36 miejscu ! Spośród 14 srebrnych szkółek w Małopolsce zajęliśmy rewelacyjne 4 miejsce. Nie byłoby tego ogromnego sukcesu, gdyby nie ogrom wykonanej pracy przez jednego z rodziców naszych wychowanków – pana Artura Rojka. To właśnie jego osoba pełniła od samego początku funkcję administratora w naszej szkółce, którego praca jest wręcz nieoceniona. Mimo, iż na decyzję o certyfikacji musieliśmy zaczekać do 29 listopada to już w sierpniu w naszej szkółce wprowadziliśmy sporo zmian. Grupy zostały ograniczone do 14 zawodników na jednego trenera, na podstawie Programu Akademii Młodych Orłów trenerzy prowadzą zajęcia według precyzyjnie przygotowanych konspektów. Wprowadziliśmy również dziennik elektroniczny, który w dużym stopniu ułatwił trenerom pracę oraz stanowi zbiór wszystkich niezbędnych danych „w jednym miejscu”.

W Szkółce Piłkarskiej Piłkarskiej Pcimianki sporo się zmieniło, jednak wiele dopiero przed nami. Prawdziwy sprawdzian teraz przed administratorem oraz sztabem szkoleniowym. To oni musza zadbać o najdrobniejszy szczegół, tak aby proces szkolenia odbywał się na możliwie najwyższym poziomie. W ciągu roku każda ze szkółek będzie kontrolowana, a wizyty oceniających jakość pracy nie będą zapowiadane. Szkółka kontrolowana może być kilka razy, a otrzymanie oceny negatywnej dwa razy skutkuje odebraniem certyfikatu.

Otrzymanie gwiazdki na poziomie srebrnym jest dal nas bardzo dużym wyróżnieniem i ogromnym powodem do dumy. W 2020 roku będziemy obchodzić 8 rocznice założenia naszej Szkółki Piłkarskiej i mamy nadzieje, że będzie to okres kolejnego milowego kroku w przód w rozwoju naszej inicjatywy, jaką jest rozwijanie piłkarskiej pasji przez najmłodszych pasjonatów piłki nożnej.

Mocy dostarcza nam:

Oficjalny Sponsor Klubu Sportowego Pcimianki Pcim