U13: Zespół Młodzików najlepszą ekipą w powiecie. Michał Rapacz na testach w Cracovii !

Podopieczni trenera Mariusza Bajaka mieli bardzo dobra rundę w rozgrywkach I Ligi Myślenicko – Wielickiej. Młodzi Czarno – Czerwoni w 14 spotkaniach odnieśli 12 zwycięstw, raz podzielili się punktami i raz musieli uznać wyższość swojego rywala. W całych rozgrywkach stracili najmniej, zaledwie 12 bramek, strzelając jednocześnie najwięcej w lidze, bo aż 50 razy.

Cel minimum, postawiony przed zespołem z rocznika 2007 został zrealizowany. Po zwycięstwie w rozgrywkach ligowych wiadomo było, że o awans do rozgrywek wojewódzkich będzie niezwykle trudno. Na drodze Czarno – Czerwonych stanęła silna drużyna Bronowianki Kraków, zwycięzca I Ligi Krakowskiej. Rywal najpierw po zaciętym spotkaniu w Krakowie, ale jednak zwycięskim /2:0/ również w Pcimiu okazał się zbyt mocny. Choć wstydu nie było. Pcimianka do przerwy prowadziła po bramce Michała Rapacza i w pierwszych 30 minutach była zespołem lepszym.

Prowadzenie do przerwy nie przyszło jednak łatwo. Rywal posiadający w swoich szeregach rosłych zawodników, zdecydowanie przewyższał podopiecznych trenera Mariusza Bajaka pod względem warunków fizycznych. W drugiej połowie, a dokładnie w 43 minucie przyjezdni zdobyli bramkę wyrównująca i wiadome już było, że awans będzie nieosiągalny. Goście poszli za ciosem i dołożyli kolejne bramki zasłużenie meldując się w Małopolskiej II Lidze Młodzika.

Po dobrych występach teraz czekają nas Halowe Mistrzostwa Krakowa rywalizując w grupie tzw Elity – 6 najwyżej sklasyfikowanych drużyn w Okręgu Kraków, Myślenice, Olkusz i Wieliczka. Czarno – Czerwony przyjdzie się zmierzyć z Wisłą Kraków, Cracovią Kraków, Progresem Kraków, Bronowianką Kraków i AP 21/Gdovią Gdów. Rozgrywki rozpoczną się 7 grudnia, a zakończa 18 stycznia. Jest to dla nas kolejny etap edukacji piłkarskiej naszych podopiecznych.

Dobry występ naszego napastnika Michała Rapacza został zauważony podczas meczu barażowego w Krakowie, dzięki czemu kolejny nasz wychowanek został zaproszony na treningi do extraklasowej Cracovii Kraków. Michał na razie będzie uczestniczył w treningach krakowskiej drużyny raz w tygodniu oraz rozegra kilka meczów kontrolnych. W pierwszym przeciwko drużynie Olkusza Słowik przed tygodniem zaprezentował się bardzo dobrze strzelając rywalowi Pasów 3 bramki !!! Za występy w całej rundzie jesiennej zasługują wszyscy zawodnicy, którzy grali w I Lidze Myślenicko – Wielickiej. 

Mocy dostarcza nam:

Oficjalny Sponsor Klubu Sportowego Pcimianki Pcim