U15: Trampkarze kończą sezon. Kamil Dziadkowiec na testach w Cracovii !!

Zespół trampkarzy prowadzony przez trenera Mariusza Bajaka rozgrywki ligowe zakończył na bardzo dobrym drugim miejscu, choć po pierwszej rundzie apetyty były większe. Czarno – Czerwoni po siedmiu kolejkach z kompletem zwycięstw zajmowali pierwszą lokatę. Niestety druga runda była słabsza w wykonaniu naszych wychowanków. Wpływ na wynik miała przede wszystkim absencja na treningach, dodać należy w pełni usprawiedliwiona. Większość zawodników przygotowuje się do bierzmowania, więc regularnie uczestniczyła w codziennym różańcu w miesiącu październik. Dodatkową trudnością była nieobecność kilku kluczowych zawodników w meczu z Orłem Myślenice oraz kontuzja Filipa Kowalkowskiego, która wykluczyła skrzydłowego na kilka spotkań ligowych.

Po przegranej w Staniątkach na 2 kolejki przed końcem rozgrywek, która okazała się kluczowa, trudno było uwierzyć w zwycięstwo z rozpędzoną Puszczą Niepołomice. Tak też się stało. Zespół Puszczy okazał się wyraźnie lepszy i zasłużenie objął pozycję lidera I Ligi Myślenicko – Wielickiej. Nam w ostatniej kolejce przyszło rozegrać jeszcze spotkanie z Dalinem Myślenice, w którym oprócz kilku chłopców zabrakło przede wszystkim zaangażowania. Co prawda nasza ekipa prowadziła już 2:0, żeby ostatecznie zremisować 3:3. Inną sprawą jest fakt, że I ligę w sezonie 2019/2020 prowadzi tylko jeden arbiter, toteż nie zawsze jest w stanie ocenić czy bramka padła z pozycji spalonej, a taką zdobył Dalin przy stanie 2:0, co nakręciło Myśleniczan. Mecz więc do końca był zacięty i choć podopieczni trenera Mariusza Bajaka prowadzili 3:2 stracili w końcówce trzecią bramkę.

Mecz z Dalinem jak się później okazał był o tyle ważny, iż Puszcza Niepołomice otrzymała 2 walkowery, między innymi w spotkaniu przeciwko naszej drużynie. Ostatecznie Czarno – Czerwoni uplasowali się na 2 pozycji, a w barażach o Małopolska II Ligę Trampkarza zagrał Górnik Wieliczka, który wyprzedził naszą ekipę o jeden punkt. Baraż z Wisłą Kraków rocznik 2006 byłby dla naszej drużyny sporym wyzwaniem, nie mniej jednak każdy chciałby być tym najlepszym w swoich rozgrywkach. Okazja do poprawy wyniku już na wiosnę. W minionej rundzie rundzie większość zawodników zasłużyła na pochwałę, w szczególności jednak nieprzeciętnymi umiejętnościami wyróżnili się Kamil Spórna i Kamil Dziadkowiec. Za zaangażowanie słowa uznania należą się Jaśkowi Rojek Konradowi Pandyra, oraz Artur Żur, którzy mieli niemal 100% frekwencję na treningach.

W rundzie jesiennej Pcimianka musiała radzić sobie bez Konrada Żaby, który zawsze był wiodącą postacią w drużynie prowadzonej przez trenera Mariusza Bajaka. Liczymy na szybki jego powrót. Do drużyny w ostatnim czasie dołączyli również Kacper Skalski i Mateusz Mirek. Do końca roku Trampkarze 2 razy w tygodniu trenują na siłowni, jeden trening odbywa się na orliku. Jeszcze w grudniu trampkarze zagrają towarzysko z Limanovią Limanowa, a następnie wystąpią w Halowych Mistrzostwach Krakowa oraz rozegrają mecz sparingowy z Garbarnią Kraków. W styczniu proporcje się zmienią. Dwa treningi piłkarskie, jeden na siłowni + co tygodniowy mecz kontrolny.

Zainteresowanych chcących dołączyć do zespołu trampkarzy, chłopców zarówno z rocznika 2005 jak i z 2006 serdecznie zapraszamy na treningi, które odbywają się w poniedziałek i czwartek w klubie o 18:00 oraz we wtorki na orliku w Trzebuni.

Mocy dostarcza nam:

Oficjalny Sponsor Klubu Sportowego Pcimianki Pcim